Formacionet e mundshme: Real Madrid – Barcelona

10431188_354757021315752_3387730369390209076_o Real madrid dhe Barcelona takohen sonte ne El clasicon e pare te ketij sezoni. Keto jane formacionet e mundshme te te dyja skuadrave per ballafaqimin ne Santiago Bernabeu :

Real Madrid: Casillas, Marcelo, Ramos, Pepe, Carvajal, Modric, Kroos, Isco, James, Benzema, Ronaldo. Vazhdoni leximin

Mourinho: Vetëm fitore ndaj Barcelonës

Johe Mourinjo gjatë një koference për shtyp një ditë para ndeshjes me Barcelonën ka theksuar se ky kompeticion është objektivi i tretë në radhë për Real Madrid, por kur luan ndaj Barcelonës ai kërkon gjithmonë fitoren. Makthi i humbjes për “Special one” ndaj Barcelonës është shumë i madh sepse ka humbur 8 sfida dhe vetem 1 ndeshje e ka fitar që kur ka ardhur në krye të ekipit madrilen. Vazhdoni leximin