Statistika dhe kuriozitete për sfiden Milan-Barça

  • Milani nuk ka humbur kurrë në shtëpi në fazën e çerekfinaleve në Evropë,pasi ka fituar 10 dhe ka barazuar 4.
  • Kampionët e Serisë A kanë pësuar 11 gola deri në këtë fazë të Champions-it,duke treguar shenja dobësie në repartin e prapavijes.Asnjëra nga 8 skuadrat çerekfinaliste të këtij sezoni nuk ka pësuar sa italianët.
  • Futbollistët aktuale të Milanit, Zlatan Ibrahimovic ,Maksi Lopez,Mark Van Bomel dhe Xhanluka Zambrota jane veshur që të gjithë me fanelën e Barcelonës gjatë karrierës së tyre.
  • Katalanasit e kane mundur Milanin në “San Siro” këtë sezon.Këto dy skuadra janë përballur në grupin H gjate ndeshjes së pestë,ku kampionet e Evropes triumfuan me rezultatin 3-2.
  • Djemte e Guardioles u renditen në vendin e parë te grupit H me 16 pikë,ndërsa ata të Alegrit u kualifikuan si skuadra e dytë më e mirë me 9 pikë.
  • Spanjollët vijnë nga një formë e shkelqyer.Ata kane fituar 9 ndeshje radhazi në të gjitha kompeticionet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Figurë Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Google+ photo

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s