Shqipëri – Serbi, ndeshja luhet ne “Elbasan Arena”

12108-650x358Ndeshja mes Shqipërisë dhe Serbisë do të zhvillohet në “Elbasan Arena” ka konfirmuar Federata Shqiptare e Futbollit. Shqipëria me Serbinë nuk do të përballen me njëra-tjetrën në stadiumin e rindërtuar “Loro Boriçi” të Shkodrës, por në “Elbasan Arena”. Vazhdoni leximin

LAJM I FUNDIT/ Arrihet marrëveshja, Guardiola zyrtarizohet trajner në Premier League

image

Me ne fund mer fund telenovela Pep Guardiola sezonin e ardhshem ka pranuar te transferohet ne Premier League. Tekniku spanjoll ka zyrtarizuar se do të jetë trajnoje ekipin e sheikeve te Manchester Cityt.
Vazhdoni leximin

Ja çfarë shkruajnë mediat e Italisë për Kombëtaren shqiptare

image

Mediat italiane e konsiderojnë Kombëtaren shqiptare si kundërshtarët shumë të vështirë në elemninatoret për Botërorin ‘Rusia 2018’ Italia dhe Shqipëria në një grup eliminator është një risi që tremb edhe popullin fqinjë përtej Adriatikut. Vazhdoni leximin