1262-500x360

Figurë  —  Posted: Tetor 16, 2014 in Uncategorized
Etiketa:, , ,

76751200_76757700 E përditshmja sportive spanjolle “AS” beson se Serbia dhe Shqipëria rrezikojnë të përjashtohen bashkërisht nga kualifikimet për Euro 2016, pas incidentit në Beograd. 

E përditshmja sportive spanjolle “AS” ka raportuar se Serbia dhe Shqipëria mund të dënohen nga UEFA, me përjashtim nga kualifikimet për Euro 2016. Dueli i tyre Lexoni pjesën e mbetur të këtij zëri »

69737500_69744700 Iker Casillas ka vendosur të largohet nga Real Madrid. I bindur se aventurës së tij në Santiago Bernabeu i ka ardhur fundi, portieri do të braktisë klubin në janar, ose në verë.

I kontestuar nga tifozët e Real Madridit, Iker Casillas ka vendosur të largohet nga Santiago Bernabeu, pas përfundimit të këtij edicioni.

Mirëpo, nuk përjashtohet mundësia që ai të braktis klubin edhe gjatë afatit kalimtar të janarit. Lexoni pjesën e mbetur të këtij zëri »

zlatan-volleyGjithmone jemi mesuar te shofim super gola nga nje super sulmues sic eshte qendersulmuesi i Suedise Z.Ibrahimovic, keto jane top 5 golat me te bukur … shijoje videon

Lexoni pjesën e mbetur të këtij zëri »

10615622_10152721204832164_7057698340393272279_nAksi Manchester-Madrid pritet të jetë i nxehtë edhe verën e ardhshme, ku parashikohet një lëvizje e bujshme, rikthimi i Cristiano Ronaldos tek “djajtë e kuq”

Aksi Manchester-Madrid pritet të jetë i nxehtë edhe verën e ardhshme, ku parashikohet një lëvizje e bujshme, rikthimi i Cristiano Ronaldos tek “djajtë e kuq”. Topi i Artë mund të ndjekë gjurmët e Angel Di Marias, madje është ky i fundit që bën të ditur se ylli portugez nuk është më i lumtur në “Santiago Bernabeu”, pasi mund ta shohë veten shumë shpejt jo si lojtari më i paguar në botë. Mendoeht Lexoni pjesën e mbetur të këtij zëri »

Mesfushori i Bayern Munich trashëgon kështu shiritin e kapitenit që u la i lirë nga Philipp Lahm10633777_861618240517703_9073475845781123440_o.

Bastian Schweinsteiger zgjidhet kapiteni i ri i Gjermanisë. Mesfushori i Bayern Munich trashëgon kështu shiritin e kapitenit që u la i lirë nga Philipp Lahm pasi ky i fundit pas përfundimit të Botërorit Brazil 2014 vendosi t’i japë lamtumirën përfaqësueses së Pancerave. Shvajni tashmë 30-vjeçar ka luajtur në total 108 ndeshje me Lexoni pjesën e mbetur të këtij zëri »

Manchester United Unveil Record Signing Angel di MariaManchester United mbylli një fushatë që i kushtoi plot 264 milionë Euro, më e shtrenjta në historinë e shoqërisë britanike.

Nëse Real Madrid dhe Barcelona kanë drejtuar merkaton verore edhe këtë herë, një skuadër në veçanti thyen çdo rekord të parashikuar, duke vendosur limite të reja në tregun e shitblerjes së futbollistëve. Manchester United mbylli një fushatë që i kushtoi plot 264 milionë Euro, më e shtrenjta në historinë e shoqërisë britanike. Largimi i Moyes Lexoni pjesën e mbetur të këtij zëri »