67934100_67940700Nga Real Madrid dhe sponsorë të ndryshëm, Cristiano Ronaldo përfiton 55 milionë euro në vit. Kjo do të thotë se ylli portugez pasurohet çdo minutë me nga 6300 euro. 

Cristiano Ronaldo, mbret i futbollit. Ylli i Real Madridit fitoi Topin e Artë 2013 dhe është favorit që sërish të shpallet më i miri në botë. Dhe, statusi i yllit të madh dhe kualitetet e tij të padiskutueshme bëjnë që ai të ketë një pagë marramendëse. Lexoni pjesën e mbetur të këtij zëri »

  •  1780913_354508054673982_8218896622105737939_nKomisioni Disiplinor i UEFA-së vendimin për ndeshjen e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë do ta marrë të premten pasdite.Sipas portalit serb, B92, Komisioni Disiplinor i UEFA-së vendimin për ndeshjen e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë do ta marrë të premten pasdite. “Vendimi përfundimtar do të shpallet të premten gjatë ditës,” ka deklaruar UEFA për B92.

Lexoni pjesën e mbetur të këtij zëri »

Skedina ,parashikime ndeshjeshPashikimi i ndeshjeve bazuar në rezultatet dhe statistikat e fundit të skuadrave :

18:00 CSKA Moscow - Manchester City —–> 0-15′ NKG [1.40]

Lexoni pjesën e mbetur të këtij zëri »

141511 Shumë prej tyre janë vetëshpallur si autorë të këtij gjesti, që përveç se ngriti ndjenjën kombëtare në maksimum, njëkohësisht acaroi po në maksimum edhe marrëdhënie me Serbinë.

Në fakt, sot bëhet një javë kur Shqipëria po ndeshej me Serbinë, e kur droni me hartën e Shqipërisë Etnike dhe me portretet e Ismail Qemalit e Isa Boletinit fluturoi mbi fushë. Gjatë ditës së djeshme mediat serbe thanë se bëhet fjalë për të riun shqiptar, kuksjanin Ismail Morina, i cili prej vitesh jeton në Milano të Italisë. I riu që prej asaj dite ka marrë famë dhe është bërë një nga personazhet më të përfolura. Dikush e ka takuar, e dikush dëshiron ta takojë. Por, duket se ai nuk ka shumë qejf që të bëhet mediatik.

Ismaili njihet si shumë patriot dhe atdhetar. Miku i tij rrëfen se ai kishte bërë edhe gjëra të tjer Lexoni pjesën e mbetur të këtij zëri »

zyrtare-ndeshja-serbi-shqip-euml-ri-zhvillohet-me-9-n-euml-ntor-2014-n-euml-vjen-euml_hd Lexoni pjesën e mbetur të këtij zëri »

1262-500x360

Figurë  —  Posted: Tetor 16, 2014 in Uncategorized
Etiketa:, , ,

76751200_76757700 E përditshmja sportive spanjolle “AS” beson se Serbia dhe Shqipëria rrezikojnë të përjashtohen bashkërisht nga kualifikimet për Euro 2016, pas incidentit në Beograd. 

E përditshmja sportive spanjolle “AS” ka raportuar se Serbia dhe Shqipëria mund të dënohen nga UEFA, me përjashtim nga kualifikimet për Euro 2016. Dueli i tyre Lexoni pjesën e mbetur të këtij zëri »